federacja.gry-online.pl
Trzy główne postacie

Trzy najważniejsze postacie historyczne z okresu Trzech Królestw, to Cao Cao, Liu Bei oraz Sun Quan. Są oni głównymi bohaterami gry. Oto krótka charakterystyka każdego z nich.

CAO CAO

Cao Cao był potomkiem premiera zachodniej dynastii Han, Cao Cana. Był on niezwykle uzdolniony w kwestiach strategicznych i szybko zaadaptował się do zmieniającej się sytuacji w państwie. Mawiano o nim: „Jest dość mądry, aby rządzić światem, ale także dość głupi, aby go zdenerwować”. Podobno Cao był bardzo zadowolony z tej opinii. W wieku dwudziestu lat synowska uległość i prawość spowodowały, że został on zauważony przez władze. Znany był z bardzo ścisłej dyscypliny, którą zawsze wprowadzał pośród swoich oddziałów. Po nieudanej próbie zamordowania Dong Zhuo Cao Cao schronił się w swym rodzinnym mieście.
Przebywając w swoim domu w Chenliu, Cao Cao poświęcał czas na gromadzenie zasobów i ludzi, w celu rozpoczęcia własnych działań wojennych. Skontaktował się z wieloma potężnymi władcami, którym oferował sojusz i wspólną walkę przeciwko generałom Zhuo. Nigdy nie poddawał się w kwestii zjednywania sobie jak najpotężniejszych sojuszników. Był ekspertem w sztuce oceniania wartości ludzi i zawsze wiedział, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał. Ponadto posiadał mistrzowskie umiejętności strategiczne. Wszystko to umożliwiło mu zgromadzenie uzdolnionych sojuszników, elitarnych oddziałów oraz doskonałego zaplecza gospodarczego dla swoich armii.
Właściwa chwila dla Cao Cao nadeszła, gdy został poproszony przez Hanów o uratowanie cesarza Xiana, którego przetrzymywano jako więźnia podczas długotrwałych walk pomiędzy generałami Dong Zhuo. Cao Cao pokonał rebeliantów, którzy więzili cesarza, po czym zmusił go do przeniesienia stolicy do Xuchang. Od tej chwili Cao trzymał Xiana pod kluczem i rządził w jego imieniu, wydając rozkazy pozostałym władcom. Dzięki temu udało mu się skutecznie wyeliminować Yuan Shao, Ma Tenga, Zhanga Lu oraz wielu innych. Zaowocowało to całkowitym opanowaniem przez niego północnej części Chin oraz utworzeniem na posiadanych ziemiach Królestwa Wei.

LIU BEI

Liu Bei był członkiem rodziny cesarskiej, znanym jako „cesarski wujek Liu”. Lata dzieciństwa spędził jednak w ubóstwie.
Jego marzeniem było przywrócenie świetności dynastii Han i zapisanie się w ludzkiej pamięci jako cnotliwy i przyjazny ludowi. W początkach kariery wojskowej, gdy walczył przeciw Żółtym Szarfom, Liu Bei przeżył wiele niepowodzeń. W wielu sytuacjach omal nie stracił życia.
Zawsze jednak wspierali go znakomici wojownicy: Guan Yu („Pan Guan”, nazwany tak, ponieważ od czasów dynastii Ming wyznawany był jako bóg wojny w świątyniach całego kraju), Zhang Fei, Zhao Yun („Zhao Zilong”) oraz Zhuge Liang („Kongming”), geniusz strategiczny i taktyczny, a także doskonały administrator i wynalazca. Mając poparcie tych znamienitych ludzi, Liu Bei założył własne państwo na zachodzie, zwane Królestwo Shu.

SUN QUAN
Sun Quan był drugim synem Sun Jiana, gubernatora Changshy. Sun Jian zginął w bitwie przeciwko Liu Biao.
Z pomocą współpracowników swojego ojca, najstarszy syn Jiana, Sun Ce, zniszczył wszystkich wasali na południe od Wielkiej Rzeki. Zamierzał opanować terytorium Wu, a potem całe królestwo, jednak zmaeł z powodu choroby w wieku 26 lat.
Po śmierci Su Ce, Sun Quan przejął spadek po ojcu i starszym bracie. Zawsze traktował on wartościowych ludzi z należytym szacunkiem, przez co zyskał poparcie wielu utalentowanych


copyright © 2000 - 2018 GRY-OnLine S.A.